Každý kdo vlastníme nemovitosti, dokážeme zhruba určit jakou má cenu vím za jakou cenu jsme nemovitost koupili, co jsme do ní investovali. Ceny nemovitosti rapidně stouply a to co bylo před rokem nebo dvěma již může mít jinou hodnotu. (Nyní pravděpodobně o dost vyšší než jste nemovitost kupovali nebo ji postavili. )

Proč nejsou online kalkulačky spolehlivé?

Online kalkulaček na internetu je velké množství, ale myslíte si, že kalkulačka do které zadáte hodnoty dokáže relevantně ocenit  tržním odhadem Vaši nemovitost? Protože správný odhad ceny je klíčem k prodeji, stanovení prodejní ceny je proto obzvlášť důležité. 

Zahoďte starosti s odhadem Vašeho domu za hlavu. Uděláme Vám zdarma odhad domu, kterým se co nejvíc přiblížíte jeho tržní hodnotě. Stačí vyplnit tento jednoduchý dotazník

K odhadu na základě prodaných nemovitostí v okolí té vaší potřebujete data z katastrálního úřadu. Nejpřesnější údaje nabízejí tzv. cenové mapy.

Jak pomáhají cenové mapy?

Cenové mapy umožňují sledovat skutečně realizované prodeje tak, jak je zaznamenává katastr nemovitostí, a to podle lokality s přesností na ulice. Dokážeme se podívat, jaké nemovitosti byly prodané ve Vašem bezprostředním okolí a porovnat je s tou Vaší nemovitostí. Na základě srovnávací metody pak srovnat nemovitost s nejpodobnější parametry. 

Pro odhady cen se nejčastěji používají následující metody:

Výnosová metoda – zaměřuje se především pro výpočet nemovitostí, které kupujete za účelem investice a počítáte se ziskem z pronájmu nebo dalšího prodeje. 

Nákladová metoda – jedná se o metodu, která posuzuje náklady na pořízení nemovitosti, náklady na rekonstrukci nebo náklady na dokončení či opravy nemovitosti. 

Nejčastěji používaná je srovnávací metoda, která pracuje s údaji o realitním trhu, porovnává ceny již realizované při prodeji podobných nemovitostí ve stejných lokalitách. Zde je zásadní přístup do databází realitních kanceláří, do katastru nemovitostí nebo ideálně do propracovaných cenových map.

Nechejte si zpracovat cenový odhad nemovitosti od zkušeného makléře. Získejte tak co nejpřesnější odhad, pro Vaši nemovitost. Vyplňte jednoduchý formulář zde na webové stránce a ozveme se Vám.