Kolik je moc, kolik je málo a kolik je tak akorát? Nejdůležitější je stanovit cenu tak, abyste neprodělali. A naopak stanovit cenu vysoko, abyste ji vůbec prodali. Říká se, že s cenou můžete jít dolů vždycky. Ale ústupek může být mnohem větší na úkor vašich peněz. 

Najít tu optimální cenu, která zajistí výhodný a rychlý prodej bez velkých starostí a dlouhého čekání na kupce, vyžaduje určité znalosti. Při určování ceny je nejlepší vycházet z aktuální situace na realitním trhu, předpokládaného vývoje cen nemovitostí, konkrétních předností a nedostatků na domě. 

Přečtěte si od čeho se můžete odrazit!

1. Realitní servery za kolik se prodává dům v okolí?

Určitě vás při přemýšlení o tom, jakou hodnotu má Váš dům napadlo, podívat se na realitní servery a zjistit za kolik, se prodávají nemovitosti v okolí. Nicméně v částkách bývají často přičtené i provize pro realitní kanceláře v rozmezí  3 – 5 %. Ve skutečnosti se stává, že se čísla opravdu realizovaných prodejů domů mohou lišit. Stává se to tak v průměru o  20–30 %. Cena může být u tuto částku buďto nižší, kdy kupující tlačí na cenu. Nebo může být částka vyšší protože, je více zájemců a je provedena aukce. 

2. Vztah k nemovitosti

Pokud máte k nemovitosti vztah, je lepší se od všeho oprostit. Na základě emocí se může stát, že určíte cenu nereálně. Což Vás ve výsledku může stát nemalé peníze. U odhadu ceny domu nemají vliv Vaše emoce, strávené chvíle na domě… to jsou jen Vaše pocity, které cenu neovlivní. Kupující bude platit jen za reálná fakta, která jsou s domem spojená. K odhadu je třeba přistupovat s nadhledem a objektivitou. 

3. Za kolik se historicky prodali nemovitosti v sousedství?

Zeptáte se po okolí, za co se jaký dům prodal. Nicméně trh se vyvíjí a je potřeba se tomuto vývoji při odhadu přizpůsobit a zohlednit i budoucí vývoj! 

 

VYTVOŘÍME VÁM ODHAD CENY ZDARMA, POKUD JSTE VLASTNÍKEM NEMOVITOSTI